Oro kondicionieriai namui: veikimo principai ir nauda

Sanlėjos asortimente galite rasti įvairių oro kondicionierių pasirinkimą. Mikroklimato valdymo sprendimų yra tikrai daug, tačiau kaip iš jų pasirinkti tinkamiausią?

Visi oras – oras šilumos siurbliai perneš šilumą arba vėsą iš lauko į vidų. Tokiu veikimo principu veikiantis įrenginys gali sukurti komfortišką ir jaukią aplinką bet kuriame kambaryje ar zonoje.

Norint rasti sprendimą, kuris šias funkcijas atliks geriausiai, reikia pasirinkti tinkamą jo tipą, rasti idealų funkcionalumą bei žinoti apie jo sąnaudas bei priežiūrą. Visa tai apžvelgsime būtent šiame straipsnyje.

Namams tinkantys kondicionieriai

Namams tinkantis kondicionierius turėtų būti: pakankamai galingas, kuo efektyvesnis ir lengviau valdomas, derantis prie interjero bei aprūpinantis visas reikiamas zonas vėsa ir/ar šiluma. Namuose populiariausi yra standartiniai sieniniai oro kondicionieriai bei Multi-Split sistemos. Taip pat galima panaudoti grindinius modelius, jeigu yra daugiau vietos arba tai leidžia išplanavimas.

Sieniniai – šio tipo oro kondicionieriai turi išorinį bloką, statomą lauke bei vieną ar kelis vidinius blokus, kurių montavimas atliekamas ant sienos. Toks įrenginys patogiai tvirtinamas prie sienos bei vėsų arba šiltą orą pučia iš aukšto, todėl jis maloniai gaivina bei greitai užpildo patalpą.

Multi-Split – tai yra kondicionierių sistema, kuri sudaryta iš vieno išorinio ir daugiau nei 2 vidinių blokų. Tada oras gali būti paskirstomas po kelias zonas, patalpas bei visiškai nepriklausomai kuriamas idealus mikroklimatas bet kurioje, jūsų norimoje zonoje. Nors tokios sistemos kaina visada yra kiek didesnė (sunkesnis montavimas + reikia daugiau įrenginių), padidėjęs komfortas nesunkiai tai atpirks.

Grindiniai – šio tipo įrenginiai dažniau pasirenkami biuruose ar komercinėse patalpose. Visgi, jeigu turite namus su aukštomis lubomis arba labai norisi kuo efektyvesnio šildymo bei vėsinimo sprendimo, grindinis įrenginys patenkins tokius poreikius.

Namų kondicionierių funkcijos

Kiekvienas oro kondicionierius namams gali turėti daug unikalių bei savitų funkcijų. Visa tai priklauso nuo pasirinkto modelio ir jo savybių. Svarbiausia, kad įrenginys turėtų tai, ko reikia jums bei jūsų namų ūkiui. Apžvelkime populiariausius įrenginius bei jų turimas funkcijas.

Ypač efektyvus sieninis Airwell NORDIC HDHC-070N-09M25

 •     A+++ energinis efektyvumas vėsinant; A+ – šildant;
 •     Idealiai tinka vidutinio dydžio patalpoms;
 •     SEER koeficientas – 8,5;
 •     I Feel funkcija, su kurios pagalba realias oro sąlygas patalpoje stebi ir nuotolinio valdymo pultelis;
 •     Patogus kondensato nuvedimas;
 •     Itin tylus bei nakties režimai;
 •     WiFi integracija bei išmanus valdymas;
 •     Galimybė sausinti orą.

Mobilus Cooper&Hunter CH-M12K7S

 •     Apsauga nuo freono nutekėjimo, užšalimo bei perkrovos;
 •     Tylus veikimas paleidus miego režimą;
 •     Puikiai tinka, jei namuose mikroklimato valdymo reikia tik nedidelėje zonoje;
 •     EER – 2,61;
 •     Per valandą iš oro gali surinkti net iki 1,6 l drėgmės;
 •     Daug automatizavimo bei protingo valdymo funkcijų, kurios mažina sąnaudas bei lengvina pritaikymą prie poreikių.

Sieninis HTW-24NORDIC

 •     6,5 SEER šaldant;
 •     Net keli filtrai, kurie iš oro pašalina ne tik dulkes ar žiedadulkes, tačiau ir nemalonius kvapus;
 •     Stilingai dera prie daugumos interjero tipų;
 •     Galimybė vėsinti itin tyliai ir vėdinti orą labai švelniai;
 •     Daug elektroninės optimizacijos, dėl kurios prailgėja įrenginio tarnavimo laikas ir padidėja jūsų komfortas;
 •     Išorinis blokas padengtas specialia danga dėl kurios jį žymiai mažiau veikia korozija.

Mūsų kataloge kiekvienas oro kondicionierius namams turi savo puslapį. Jame rasite naudingą informaciją apie funkcijas bei ypatumus. Su jais supažindins bei patars ir Sanlėjos komandos specialistai.

Kondicionierių skirtų namams išteklių sąnaudos

Norint tinkamai pasirinkti oro kondicionierių ar bet kokią ŠVOK įrangą, reikėtų tinkamai įvertinti potencialias jos sąnaudas bei išlaidas. Tai apskaičiavus galima geriau planuoti namų ūkio finansus bei net prisidėti prie tvaresnio vartojimo bei aplinkos apsaugos.

Oro kondicionieriai namams vartoja elektros energiją, tačiau ją gali gauti net iš jūsų namuose esančios saulės elektrinės. Be to, elektra sudaro tik dalį panaudojamos energijos (~20-40 %). Likusią – didesniąją dalį sudaro iš atsinaujinančio šaltinio, oro paimama šiluminė energija. Tai reiškia, kad termodinaminės fizikos dėka, tokio įrenginio efektyvumas bus net 250 – 500 %. Bet kokiu atveju išteklių sąnaudos įdarbinamos efektyviai, todėl tikrai verta pagalvoti apie tokio sprendimo įsigijimą.

Rinkdamiesi oro kondicionierių, ieškokite modelių su aukštu sezoninio energijos vartojimo efektyvumo koeficientu (SEER). Norint išvengti per didelio energijos suvartojimo, labai svarbu ir tinkamai parinkti įrenginio pajėgumą (galią). Per dideli įrenginiai dažniau įsijungs ir išsijungs, todėl bus neefektyvūs, o per maži įrenginiai nuolat dirbs maksimaliu arba arti maksimalaus pajėgumo ir nepadės pasiekti norimą rezultatą.

Reguliari techninė priežiūra, įskaitant tinkamu laiku padarytą filtrų valymą ar keitimą taip pat padeda išvengti išaugusių sąnaudų.

Yra ir daugiau opcijų. Išmanus valdymas ar programuojami termostatai – viena iš tokių. Kai namuose tuščia, sąnaudos gali būti minimalios, o kai jūs grįžtate po darbo, kondicionieriai namams gali būti užprogramuojami įsijungti bei atvėsinti ar pašildyti namus, kad įžengtumėte į visišką komfortą bei sumažintumėte energijos išlaidas .

Kondicionierių skirtų namams priežiūra ir garantija

Plačiau apie garantijas

Sanlėja atstovauja tik patikimus ir gerai rinkoje vertinamus prekės ženklus. Dėl to jūs galite tikėtis ir ilgalaikių garantijų savo technikai.

Kalbant apie oro kondicionierius namams, verta paminėti, kad visi jie gauna prailgintą garantiją.

 •     Airwell – 6 metų garantija
 •     Cooper&Hunter – 5 metų garantija
 •     HTW – 3 metų garantija

Daugiau informacijos apie garantijas, jų sąlygas bei garantinį aptarnavimą galite rasti Sanlėjos internetiniame puslapyje.

Plačiau apie priežiūrą

Lyginant su kitais šildymo ar vėdinimo sprendimais, oro kondicionieriai namams gali būti laikomi pakankamai nereikliais priežiūrai. Jums patiems tereikia stebėti informaciją ant bloko LED ekrano, pultelyje arba išmaniajame telefone, periodiškai nuvalyti dulkes nuo vidinio bloko bei purvą ir apnašas nuo išorinio. Visais kitais dalykais pasirūpina profesionalus techninis aptarnavimas, kurį reikėtų atlikti ne rečiau kaip kartą per metus. Taip išvengsite netikėtų problemų bei visada turėsite optimaliai veikiančią įrangą.

Namų kondicionierių teikiama nauda

Namų kondicionieriai bet kuriam namų ūkiui gali pasiūlyti daug naudos. Paprasčiausia išskirti bei pastebėti šiuos 4 pagrindinius privalumus.

Šildymas ir vėsinimas

Universalus daugumos oras – oras šilumos siurblių veikimo principas leidžia jiems šildyti bei vėsinti orą. Tokio privalumo nepasiūlys nei dujiniai, nei malkiniai katilai, o komfortiškai gyventi bus galima ištisus metus.

Švaresnis oras

Oras, kuriuo kvėpuojame net ir namuose, tikriausiai yra gana žemos kokybės. Dėl to verta pasirinkti kondicionierių namams, kuriame yra efektyvūs HEPA ar net kitų rūšių filtrai. Jie išvalo orą, surinkdami iš jo alergenus bei įvairią taršą, prieš paleisdami  atvėsintą/pašildytą orą į patalpas.

Daug paprastesnis naudojimas

Kapoti malkas, jas sandėliuoti, džiovinti, nešti į katilą, vėliau jį valyti… Tai – varginanti užduotis, besikartojanti kiekvieną šildymo sezoną. Tačiau oras – oras sistema priežiūros reikalauja labai mažai. Periodiškas techninis aptarnavimas bei išorinio bloko nuvalymas nuo sniego, šerkšno ar dulkių yra vieninteliai neatidėliotini veiksmai.

Komfortas ten, kur reikia ir/ar norisi

Galima įsirengti Multi-Split sistemą ar pasirinkti mobilų kondicionierių, todėl vėsą ar šilumą galima turėti arti savęs. Patys nuspręskite arba gaukite patarimus iš ŠVOK specialistų, kad sprendimas neštų didžiausią naudą.

Geriausi kondicionierių namams gamintojai

Turbūt visi žino, kad rinkoje galima rasti daugybės skirtingų gamintojų įrangą. Tačiau Sanlėja ne atsitiktinai atstovauja Airwell, HTW ir Cooper & Hunter, jums siūlydama būtent šių gamintojų produkciją. Tai – prekės ženklai, kurių siūlomas kainos ir kokybės santykis bei įrangos našumas – bene patys geriausi rinkoje.

Kiekvienas čia išvardintas gamintojas turi gana platų įrangos asortimentą, kurį sudarys skirtingo galingumo oras – oras šilumos siurbliai ar net mobilūs kondicionieriai. Atsiliepimai iš vartotojų bei ekspertų vertinimai taip pat yra labai teigiami, todėl galime užtikrintai rekomenduoti bet kokio dydžio namams tinkamą sprendimą – Airwell, HTW ir Cooper & Hunter.

Kokio galingumo oro kondicionierių reikia pirkti namams?

Labai svarbu namams pasirinkti pakankamo galingumo kondicionierių arba kondicionierių sistemą. Skaičiai tik ant popieriaus gali ne itin daug reikšti, todėl svarbu žinoti savo poreikius, patalpų kvadratūrą bei net terminės izoliacijos kokybę. Prekių puslapiuose Sanlėjos kataloge yra nurodoma svarbiausia techninė informacija, kuria pasižymi dominantis įrengimas, tarp kurios yra ir šaldymo bei šildymo galia (kW).

Nors vieno universalaus skaičiavimo nėra, paprastai teigiama, jog 1m2 gyvenamojo ploto reikalauja 100 W arba 0,1 kW šildymo bei vėsinimo energijos. Tai reiškia, jeigu vėsinate 50 m2 atviro plano patalpą namuose, kondicionierius namams turėtų būti bent 5 kW galingumo.

Tačiau, kaip ir minėjome, įtakos tam turi ir jūsų lubų aukštis, šiluminė izoliacija bei net poreikiai/įpročiai. Geriausia pasikonsultuoti su profesionaliu ŠVOK techniku bei Sanlėjos specialistais. Pateiksime pasiūlymus, kurie labiausiai atitinka jūsų konkrečius poreikius ir pateiksime tikslią rekomendaciją.

Atlikus tikslius skaičiavimus, jūsų pasirinkti oro kondicionieriai namams bus patys geriausi!