Šilumos siurbliai oras oras

Ieškant efektyviausio ir patogiausio sprendimo mikroklimato valdymui namuose ar verslo bei net gamybinėse patalpose dažnai labiausiai apsimoka rinktis būtent šilumos siurblius oras – oras. Jų technologijos jau daug metų tik tobulėja, tad dabartinių kondicionierių (taip dar vadinami oras – oras) efektyvumas yra labai aukštas. Sanlėja jums siūlo Cooper & Hunter, Airwell bei HTW sistemas, kurios tiks ir mažesnėms, ir vidutinio dydžio ar net labai erdvioms patalpoms. Kompaktiški, mažo galingumo, vidutiniai arba didelio galingumo split bei multi-split šilumos siurbliai galės aprūpinti šiluma vėsiuoju metų laiku bei vėsa tada, kai lauke spigina vasaros kaitra.

Tokia universali sistema gali gerokai padidinti komfortą bet kuriame būste ar net darbo vietoje. Vis daugiau šilumos siurblių oras – oras turi ir pažangias funkcijas, kaip oro filtravimas, o taip pat veikia tyliai, tad netrikdo triukšmu, leidžia susikaupti į darbą, atsipalaiduoti poilsio metu. Jau dabar galite ją įsigyti, o profesionalai pasirūpins montavimu, projektavimu bei įrengimu.

Šilumos siurblių oras – oras pranašumai

Šilumos siurbliai oras – oras turi ne vieną pranašumą. Tam, kad jūs galėtumėte tiksliau įvertinti jų naudą bei galimybes, pristatome 5 pagrindinius privalumus arba pranašumus, kuriais pasižymi šio tipo įranga, beveik nepriklausomai nuo gamintojo ar modelio.

Aukštas energinis efektyvumas – modernūs oras – oras šilumos siurbliai turi itin aukštus energinio efektyvumo reitingus. Dauguma jų iš 1 kW elektros energijos gali pagaminti 4 – 5 kW vėsos ar šilumos (optimaliomis sąlygomis). Kadangi likusią energiją siurblys ima iš oro, sąnaudos, o tuo pačiu ir sąskaitos už elektrą, nebus itin didelės.

Patogus naudojimas – modernūs Airwell, HTW ar C&H oras – oras siurbliai turės nuotolinio valdymo pultelį ar net smart – išmaniąją integraciją. Dėl to temperatūros ar veikimo intensyvumo nustatymus galima koreguoti net nepajudėjus ar esant toli nuo įrenginio – mygtukų paspaudimo pagalba.

Ergonomiškas sprendimas – savo poreikiams galite rinktis: sieninius, lubinius, grindinius, kasetinius, konsolinius ir net kai kurių kitų tipų oras – oras siurblius. Modernių sistemų vidiniai blokai atrodo gana estetiškai, tad per daug nekrenta į akis bei, kaip sako dauguma Sanlėjos klientų neblogai įsipaišo į bendrą interjero vaizdą.

Pritaikomumas ištisus metusšilumos siurbliai oras – oras taip pat yra ir kondicionieriai. Paprasčiausiu būdu paleidus atvirkščią veikimo ciklą (pasirinkus vėsinti), įrenginys vėsina orą ir dėl to gali padėti padidinti komfortą karštą vasarą. Joks malkinis ar dujinis katilas to daryti nepajėgia, tad universalumas bei pritaikomumas tikrai yra šilumos siurblių pusėje.

Galimybė individualiai naudotis net keliose vietose – pasirinkus split arba multi-split sistemas, vėsinti arba šildyti visiškai nepriklausomai galima net keliose patalpose vienu metu. Tai yra puikus sprendimas didesniems namams arba biurams, komercinėms patalpoms.

Šilumos siurblių oras – oras sistemos išlaikymas

Nors tai yra pakankamai delikatus ir pajėgus įrenginys, galima sakyti, jog jo išlaikymas – priežiūra bei eksploatavimas nekainuoja nei daug jėgų, nei daug lėšų, ypač, jeigu lyginsime su kieto kuro katilais.

Visgi, šioks toks dėmesys yra reikalingas, kadangi jis padeda užtikrinti optimalų veikimą ir ilgaamžiškumą.

Kalbant apie išlaikymą svarbiausi vartotojams yra du dalykai – kaštai bei aptarnavimas. Atsakymas į klausimą Kiek elektros naudoja toks siurblys?“ yra labai abstraktus ir tai visiškai priklausys nuo pasirinkto modelio bei jūsų vartojimo įpročių. Be to, vartoti elektros siurblys gali ir daug, tačiau, jeigu turite su juo sujungtą savo saulės elektrinę, sąskaitos neturėtų būti didelės.

Kas liečia aptarnavimą, reikėtų kas tam tikrą laiką nuvalyti išorinį bloką, kad ant jo nesikauptų dulkės ar šiukšlės. Kas tam tikrą laiką siurblyje taip pat reikėtų keisti oro filtrus, kad į vidų patektų švarus oras bei įrangai nereikėtų per sunkiai dirbti. Specialistai patikrins šaltnešio lygį, elektronikos būklę bei atliks reikiamus pakeitimus. Paprastai rekomenduojama specialistą apžiūrai kviesti kartą per metus, panašiu intervalu keisti filtrus. Laikydamiesi gamintojo rekomendacijų ir kreipdamiesi į profesionalus dėl aptarnavimo galite pailginti šilumos siurblio tarnavimo laiką ir maksimaliai išnaudoti jo taupumo potencialą.

Šilumos siurblių oras – oras sistemos funkcionavimo principas

Šios sistemos veikimo principas yra paremtas šiluminės energijos pernešimu iš lauko į orą. Įrenginys gali veikti abipusiu principu ir orą patalpoje tiek šildyti, tiek vėsinti.

Nors veikimo principas yra identiškas visuose įrenginiuose, gali kiek skirtis pačios sistemos komponuotė. Paprastai šilumos siurblys oras – oras būna su išoriniu ir vidiniu bloku. Split arba Multi-split sistemose vidinių blokų būna ir daugiau. Dar yra ir monoblokai, kur vidinis bei išorinis blokas – viename korpuse.

Išorinis blokas arba išorėje esanti monobloko dalis įsiurbia orą bei pasisavina iš jo šiluminę energiją per šaltnešio ritę. Specialiais vamzdeliais, išvedžiotais po visą sistemą, teka freonas (šaltnešis), kuris suspaudžiamas kompresoriumi ir taip pakeliama jo temperatūra. Įkaitęs freonas tada teka vamzdeliais ir patenka į vidinį bloką, kuriame šilumą atiduoda išleidžiamam orui. Praeidamas pro kitą ritę jis vėl atšaldomas bei ciklas kartojasi.

Kada yra rekomenduojama įsigyti šilumos siurblį oras – oras?

Oras – oras šilumos siurbliai gali būti puikus pirkinys daugumai namų ūkių ar komercinių patalpų valdytojų. Juos įsigyti verta ne tik naujų statybų metu, tačiau ir atliekant renovaciją bei nusprendus keisti seną šildymo sistemą. Kadangi Sanlėja turi platų HTW, Cooper & Hunter bei Airwell oras – oras sistemų asortimentą, galime pasiūlyti tiek vidutinio galingumo sieninį kondicionierių vienam kambariui ar studijai, tiek itin galingus, inverterinius multi-split įrenginius, kurie tiks 150 – 200 m2 ar net didesnio ploto namams bei komercinėms patalpoms.

Toks pirkinys turėtų efektyviai sumažinti jūsų sąnaudas už šildymą bei elektros energiją, ypač, jeigu turite nuosavą saulės elektrinę. Aukštas efektyvumas prisideda prie anglies pėdsako mažinimo, tad tai yra žingsnis link tvarumo bei geresnės planetos ateities.

Be to, jeigu vyksta kvietimas paramai gauti, šilumos siurblys oras – oras gali būti įsigyjamas dar patrauklesne kaina, kadangi dalį sumos turėtų kompensuoti valstybė.

Tad, jeigu renovuojate, statote naują objektą, įsirengiate saulės elektrines arba pavargote nuolat rūpintis malkomis, pats laikas pagalvoti ir su Sanlėjos komanda pasitarti, kaip galėtų pasitarnauti toks sprendimas. Kreipkitės skambindami telefonais +370 609 65484 ir +370 690 00002 arba rašydami elektroninius laiškus į info@sanleja.lt.

Kokie yra pagrindiniai aspektai norint išsirinkti sau tinkamiausią šilumos siurblį oras – oras?

Norint rasti atsakymą į klausimą „Kaip pasirinkti tinkamiausią šilumos siurblį?“, reikia įvertinti savo poreikius, galimybes ir norus bei susipažinti su svarbiausiomis įrangos techninėmis savybėmis. To daryti nebūtina, jeigu kreipsitės į specialistus, kurie galėtų patarti. Tačiau mes taip pat pateiksime keletą praktiškų patarimų, kaip žinoti, jog šilumos siurbliai oras – oras ir kurie būtent modeliai labiausiai tinka jums.

  1. Vėsinimo bei šildymo pajėgumas. Tam, kad nustatyti tikslius poreikius reikia žinoti šildomų patalpų plotą, tūrį ir pastato šilumos izoliaciją. Jeigu tai ne nauja statyba, gali reikėti specialisto, vertintojo vizito.
  2. Visada žiūrėkite į SEER ir SCOP įvertinimus. Kuo jie aukštesni – tuo jums geriau, kadangi toks šilumos siurblys oras – oras veiks našiau.
  3. Verta apsvarstyti modelius su inverteriu, nes jis leidžia efektyviau naudoti energiją bei tiksliau reguliuoti temperatūrą.
  4. Nuspręskite dėl to ar rinksitės monobloką, įprastą, split ar multi-split sistemą. Monoblokų montavimas yra paprastesnis, tačiau jų pajėgumas ir ypatumai ne visada patenkina poreikius. Split bei Multi-Split sistemos yra universalesnės. Tokie šilumos siurbliai oras – oras leidžia individualiai reguliuoti temperatūrą kiekvienoje erdvėje, kur tik yra atskiras vidinis blokas.
  5. Pro akis nepraleiskite kondicionieriaus oro filtravimo galimybių. Kuo švaresnis oras bus tiekiamas į vidų, tuo geriau jausitės.

Specialistų geriausiai įvertinti šilumos siurbliai oras – oras

Mūsų asortimente yra net ne keli, o bent keliasdešimt modelių, kurie yra gerai specialistų vertinami oras – oras šilumos siurbliai. Jų našumas, kaina su montavimu bei dizainas ar funkcionalumas skatina ekspertus rašyti aukščiausius balus. Išskirsime keletą pačių populiariausių.

Cooper&Hunter ARCTIC Inverter CH-S18FTXLA2-NG – puikus vidutinės klasės įrenginys turintis nuotolinio valdymo pultą bei naujos kartos, visišką oro išvalymo technologiją CH SMART-ION Filter. Jis turi ir intelektualią atitirpinimo sistemą, galinčią labai praversti nuosavų namų ir užmiesčio kotedžų savininkams.

HTW-18NORDIC – stilingą ir moderniai atrodantį vidinį bloką turintis įrenginys su švelniai orą pučiančia Gentle Wind ir tiksliai temperatūrą jaučiančia iFeel technologijomis. Mechaniniai šio įrenginio oro filtrai pašalina dulkes ir kitas taršos daleles, o plazma su jonų generatoriumi užtikrina, kad į patalpas būtų išpučiamas tik visiškai išvalytas oras.