Mobilūs oro kondicionieriai

Bet kurioje patalpoje galima mėgautis geresniu mikroklimatu. Tai padaryti leis HTW ir Airwell mobilūs oro kondicionieriai. Šie laisvai pastatomi įrenginiai gali būti lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą, todėl orą vėsina, šildo bei vėdina ten, kur to labiausiai reikia. Toks sprendimas tinka ne tik namuose, tačiau ir nuomojamose komercinėse patalpose, svetingumo verslui bei aibėje kitų paskirčių ir erdvių.

Turime gausų šių įrenginių asortimentą, kurį galime pasiūlyti ir jums. Kartu su mobiliais kondicionieriais parduodame ir priedus, tokius kaip lango tarpinės. Ieškodami įrangos internetu taip pat nepamirškite atsidaryti pačios prekės puslapio, kad susipažintumėte su jos techninėmis savybėmis. Pagalbą bei atsakymus į klausimus mielai suteiks ir Sanlėjos klientų aptarnavimo specialistai, į kuriuos galite kreiptis telefonais +370 609 65484,  +370 690 00002 ir +370 671 34444 bei el. paštu – info@sanleja.lt.

Kaip veikia mobilūs oro kondicionieriai?

Visi mobilūs kondicionieriai veikia identiškai arba naudodami labai panašius principus. Jie gali vėsinti ir šildyti orą bute, kabinete, darbo vietoje, prekybos salėje ar bet kurioje kitoje, pasirinktoje erdvėje. Jeigu įjungiate vėsinimo ciklą, mobilus kondicionierius turėtų veikti taip:

 1. Iš patalpos paimamas šiltas ir drėgnas oras. Jis įsiurbiamas per specialią angą, kuri yra ant kondicionieriaus korpuso.
 2. Paimtas oras cirkuliuoja kondicionieriaus viduje, po kurį išvedžioti vamzdeliai, kuriais teka freonas (šaltnešis). Jis sugeria oro šilumą bei taip jį atvėsina.
 3. Į patalpą išleidžiamas jau atvėsintas bei sausesnis oras. Karštesnis oras su didesniu drėgmės lygiu išleidžiamas per specialią žarną, kuri dažniausiai pro langą išvedama į lauką. Tiesa, yra ir įrenginių be žarnos. Tačiau, jeigu jų viduje nėra specialios talpos drėgmei, tada jie veiks kaip sausintuvai ir pašildys patalpą, kadangi karštam orui bei drėgmei nebus kur kitur iškeliauti.
 4. Jūs taip pat galite reguliuoti norimą temperatūrą, keisti veikimo režimą ar šildymo, vėsinimo intensyvumą.

Dėl to, kad yra pakankamai nedideli, jie gali būti pastatomi beveik bet kurioje vietoje bei pernelyg daug netrukdyti judėjimui.

Kokia yra mobilių kondicionierių nauda?

Mobilumas

Tai – ko gero didžiausias tokių įrenginių pliusas. Ten, kur jo reikia, jį galima ir nunešti. Mobilus oro kondicionierius gali būti perkeliamas iš vienos namų vietos į kitą ar važiuoti kartu su jumis iš vieno objekto į kitą. Tai labai praverčia ir renginių organizatoriams, apdailos darbų specialistams bei komercinių patalpų valdytojams.

Tylumas

Nors tai priklauso nuo modelio, nemaža dalis Airwell bei HTW mobilių kondicionierių yra tylūs. Jie skleidžia <65 dB(A) slėgio triukšmą net ir galingiausiame režime. Dėl to juos galima sukonfigūruoti taip, kad jie netrikdytų rimties namuose arba darbo vietoje.

Nereikia įrengimo

Įprastus sieninius, kasetinius, oras – vanduo ar kitų tipų kondicionierius reikia įrengti, sumontuoti, atlikti nemažai darbų prieš pradedant naudotis. Pastatomas kondicionierius to nereikalauja. Jį galima atnešti arba atvežti į kambarį, prijungti karšto oro išleidimo žarną, ją išvesti per langą ar ortakius ir paleisti į darbą. Visam procesui prireiks vos poros minučių.

Efektyvumas

Kadangi yra pakankamai nedideli bei ergonomiški, jie gali nustebinti savo efektyvumu. Daugumos Airwell arba HTW modelių EER bei COP naudingumo koeficientai viršija 2,5 ribą, o per valandą jie gali surinkti net ~1,5 – 2 l vandens. Tiesa, kiekvieno įrenginio efektyvumą reikėtų tikrinti individualiai.

Greitas vėsinimas ir šildymas

Nors ir nedideli, šie įrenginiai gali būti pakankamai galingi, todėl vėsinimo arba šildymo poveikis juntamas beveik iš karto.

Lengva priežiūra

Nedideli, mobilūs (ne stacionarūs) kondicionieriai lengvai valomi bei turi paprastai pakeičiamus filtrus. Jų priežiūra nereikalauja didelių žinių.

Kokias funkcijas turi mobilūs kondicionieriai?

Jūsų mobilus oro kondicionierius gali veikti skirtingais režimais bei suteikti skirtingą poveikį jūsų patalpoms:

Vėsinimas

Turbūt visiems aktualiausia funkcija yra vėsinimas. Kiekvienas mobilus oro kondicionierius gali vėsinti orą patalpoje. Tai sukuria geresnes sąlygas poilsiui, buičiai, darbui, pramogoms.

Šildymas

Kai kurie įrenginiai yra su šildymo funkcija. Ją įjungus, įrenginys naudoja atvirkštinį veikimo ciklą, kad šildytų orą. Šiluma imama iš lauko ir išleidžiama į vidų.

Drėgmės surinkimas

Vėsindamas orą kondicionierius gali ir surinkti drėgmę. Tai padeda palaikyti optimalias ir higieniškas gyvenimo ar darbo sąlygas bei stabdo pelėsio, nemalonių kvapų atsiradimą ar plitimą.

Kitos funkcijos

Modernūs mobilūs kondicionieriai turi ir daug kitų funkcijų. Tarp jų patenka programuojami laikmačiai veikimui pagal tvarkaraštį, miego režimas energijos taupymui naktį, nuotolinio valdymo pulto suteikiami patogumai ir net reguliuojamas ventiliatoriaus pūtimo greitis asmeniniam oro srautui. Kai kuriuose modeliuose taip pat yra oro valymo filtrai, kad iš išleidžiamo oro būtų surinktos dulkės, žiedadulkės ir kita tarša.

Populiariausi mobilūs kondicionieriai

Populiariausių modelių sąrašas gali nuolat kisti. Tačiau norėtume paminėti tris HTW ir Airwell mobilius kondicionierius, kurie sulaukia daugiausiai pirkėjų dėmesio.

HTW PC 020P33tik vėsinimui skirtas įrenginys, pasižymintis patrauklia kaina bei nemažu našumu.

 •     EER (sezoninis efektyvumo koeficientas) – 2,60
 •     Svoris – 21 kg
 •     Garso slėgis 1 m atstumu – 50,4/47,9
 •     Bendra šaldymo galia – 2,05 kW

HTW PB 041P31vėsinti ir šildyti galintis, stilingai atrodantis, informacinį LED ekraną turintis, nuotoliniu pulteliu valdomas, itin pajėgus kondicionierius.

 •     EER (sezoninis efektyvumo koeficientas) – 2,61
 •     Svoris – 28,5 kg
 •     Garso slėgis 1 m atstumu – 54/53/52
 •     Bendra šaldymo galia – 4,1 kW
 •     Bendra šildymo galia – 2,9 kW

Airwell AW MFR012-H41vėsinti ir šildyti galintis, unikalaus dizaino bei automatinės diagnostikos funkciją turintis, aukšto našumo mobilus įrenginys.

 •     EER (sezoninis efektyvumo koeficientas) – 2,60
 •     Svoris – 33 kg
 •     Garso slėgis – 63 dB(A)
 •     Bendra šaldymo galia – 3,52 kW
 •     Bendra šildymo galia – 2,93 kW

Mobilių oro kondicionierių geriausi gamintojai

Sanlėja siūlo ir oficialiai atstovauja Airwell bei HTW mobilius kondicionierius.

Abu šie vardai yra gerai žinomi prekės ženklai oro kondicionavimo sistemų srityje. Airwell  vertinama dėl gerų rezultatų gaminant patikimus ir energiją taupančius oro kondicionierius. Dauguma šio Prancūzijos gamintojo įrenginių turi inovatyvias funkcijas bei veikia pagal pažangiausias technologijas.

Na, o HTW – Ispanijos gamintojai. Jie garsėja, kaip įmonė, kuri siūlo itin našius bei patikimus, ilgaamžius kondicionierius. Abu prekių ženklai įsitvirtino Europos rinkoje ir nuolat yra vieni iš lyderių. Jų produkcija galima pasitikėti.

Kuo skiriasi mobilūs kondicionieriai nuo paprastų?

Pagrindinis skirtumas atsispindi dar pavadinime. Mobilūs kondicionieriai nėra stacionarūs, juos galima perkelti iš vienos vietos į kitą bei jiems nereikia ypatingų montavimo ar įrengimo darbų. Tai yra laisvai pastatomas sprendimas, suteikiantis lankstumo bei laisvę valdyti mikroklimatą taip, kaip atrodo efektyviausia.

Tokie kondicionieriai – vėsintuvai ar šildytuvai tinka nedidelėms patalpoms, juos paleisti bei pradėti naudoti gali visi. Na, o paprasti, standartiniai kondicionieriai (šilumos siurbliai oras – oras) turi būti montuojami profesionalų bei labiau tinka ilgalaikiam komfortui užtikrinti.