Oro kondicionieriai

Sanlėja – patikimas partneris ieškant geriausių mikroklimato valdymo sprendimų namams, biurui ar kitoms patalpoms. Vienas populiariausių sprendimų temperatūrai ir komfortui reguliuoti – oro kondicionieriai.

Tai yra tokio tipo prietaisai, kurie padeda reguliuoti oro temperatūrą, drėgmę ir net švarą bei kokybę. Karštą vasaros dieną jie vėsina, o kai kurie modeliai siūlo šildymo funkciją šaltuoju metų laiku.

Mūsų asortimente rasite platų HTW, Cooper & Hunter bei Airwell modelių įrenginių, tinkančių įvairaus dydžio bei įvairių išplanavimų patalpoms. Turime sprendimų, kurie yra tylūs, energetiškai efektyvūs, patogiai naudojami bei estetiškai atrodo, tad gražiai prisitaiko prie interjero bei nekrenta į akis. Pamirškite nepakeliamą karštį vasarą ar stingdantį žiemos šaltį, įsigykite oro kondicionierių iš Sanlėja – komforto sprendimų partnerių, jau dabar!

Oro kondicionierių paskirtis

Kaip jau minėjome, oro kondicionierius yra įrenginys, galintis padėti valdyti mikroklimatą patalpose. Moksliškai įrodyta, kad drėgmė bei nemalonūs kvapai trukdo atsipalaiduoti, susikaupti. Jeigu sąlygos patalpoje – optimalios, geriau pasiilsime, būname produktyvesni, jaučiamės energingesni. Ypač tokia įranga naudinga alergiškiems žmonėms bei arti judrių gatvių gyvenantiems žmonėms, kur švarus oras tampa ne tik dideliu privalumu, bet būtinybe ar prabanga.

Kondicionieriai namams ar kitoms patalpoms leidžia:

 •     Atvėsinti orą;
 •     Pašildyti orą (turi būti šildantis ir šaldantis modelis);
 •     Išvalyti orą nuo taršos (reikalinga efektyvi filtravimo sistema);
 •     Sumažinti šildymui reikalingos energijos sąnaudas (kondicionierius turėtų veikti našiau už kieto kuro katilą);
 •     Gerą mikroklimatą užsitikrinti visur, kur esate (jei tai mobilus oro kondicionierius).

Oro kondicionierių rūšys

Galime išskirti tris skirtingas oro kondicionierių rūšis.

 1. Įprasti šilumos siurbliai oras – oras (yra daug jų porūšių)
 2. Mobilūs kondicionieriai
 3. Komercinės klasės kondicionieriai

Šilumos siurbliai oras – oras

Šios sistemos turi išorinį ir vidinį blokus. Iš lauko imamas karštas ar vėsus oras ir pakaitinus arba atvėsinus perduodamas į patalpą.

Monoblokas – čia viskas bus viename įrenginyje, kur išorinis blokas tiesiogiai sujungtas su vidiniu. Juos lengva įrengti ir jiems reikia nedaug vietos. Tokie kondicionieriai puikiai tiks ne tik butams, bet ir kitoms nedidelėms patalpoms.

Įprasta sistema – ji turi vidinį bei išorinį bloką, tarpusavyje sujungtus ortakiais. Iš lauko imamas oras, kuris pašildomas arba atvėsinamas bei perduodamas į vidinį bloką. Tokia sistema gali pasiūlyti kiek didesnį lankstumą dėl įrengimo, kadangi galima sujungti ilgesnes distancijas ortakiais. Jie gali būti sieniniai, grindiniai, lubiniai, konsoliniai ir ne tik.

Split bei Multi – Split sprendimai – juos sudaro atskiri vidaus blokai, sujungti freono vamzdeliais kartu su vienu (split) arba daugiau (multi-split) vidinių blokų. Taip galima nepriklausomai net ir daugelyje patalpų valdyti klimato zonas, keisti temperatūrą, individualiai vėsinti ar šildyti. Tai – vis labiau populiarėjantis sprendimas didesnių namų mikroklimato valdyme.

Mobilūs kondicionieriai

Tai yra nešiojamas įrenginys, kuriam nereikalingas papildomas montavimas. Jis dažniausiai turi ortakį, kurį reikia išvesti pro langą. Tokių oro kondicionierių kainos paprastai yra kiek mažesnės už sieninių ar monoblokų, nes jų našumas bei efektyvumas – mažesni.

Komercinės klasės kondicionieriai

Dažniausiai čia minimi VRF bei kasetiniai oro kondicionieriai. VRF angliškai reiškia kintamą šaltnešio srautą (variable refrigerant flow), tad įmanomas labai preciziškas temperatūros valdymas. Toks sprendimas labiausiai tinka didelių patalpų administratoriams bei valdytojams.

Kasetiniai kondicionieriai taip pat dažnai minimi. Jie montuojami išcentravus lubose, kur atsiranda į jas įleistas kasetės pavidalo blokas. Per tą bloką į patalpą patenka pašildytas arba atvėsintas oras.

Oro kondicionierių įtaka organizmui

Daug kam dažnai kyla dvejonių dėl oro kondicionieriaus įtakos organizmui. Nors skeptikų tikrai yra, vartotojų, mokslininkų bei nepriklausomų vertintojų atsiliepimai leidžia neabejoti tokios įrangos saugumu. Svarbiausia – tinkamas naudojimas, kuris padidina komfortą, tačiau neišvargina bei nekenkia organizmui.

Tinkamas oro kondicionieriaus naudojimas patalpose daugiausiai nagrinėja optimalios temperatūros nustatymą (paprastai 22-24 laipsnių Celsijaus). Reikėtų vengti staigių bei ekstremalių temperatūros pakeitimų bei ryškių skirtumų su lauko aplinka. Kondicionuojant reikia uždaryti duris ir langus, kad į patalpas nepatektų karštas arba šaltas oras iš lauko ir būtų efektyviai naudojama energija. Norint užtikrinti, kad įrenginys veiktų ilgai bei efektyviai, turėtumėte reguliariai valyti ir keisti filtrus bei užtikrinti tinkamą patalpų vėdinimą.

Geriausi oro kondicionierių gamintojai

Nors bene kiekvienas gamintojas gali pasiūlyti unikalią produktų gamą bei savitą asortimentą su daug technologijų, Sanlėja atstovauja tik tuos ženklus, kurie turi itin gerą reputaciją. Mūsų siūloma produkcija džiugina kainos ir kokybės santykiu, ilgaamžiškumu bei vartotojų komfortą didinančiomis inovacijomis.

Cooper & Hunter yra kone tris dešimtmečius rinkoje stabiliai augantis bei lyderiaujantis ŠVOK sprendimų gamintojas. Jų produkcijos platinamos ir parduodamos daugiau nei 50-yje šalių visame pasaulyje, o oro kondicionieriai bei kita technika – sertifikuota naudojimui JAV, Kanadoje bei ES. Cooper & Hunter kondicionierių gamoje variantą galima rasti kone visiems.

Airwell klimato gerinimo sprendimus rinkoms tiekia daugiau nei 75 metus. Airwell oro kondicionieriai savo kainos ir kokybės santykiu yra beveik nepralenkiami. Prancūzijos gamintojo įranga pasiekia net ~80 valstybių visame pasaulyje, kur džiugina našumu, patikimumu bei patraukliu dizainu.

HTW – Ispanijos kompanija, kurios moto – Padaryti gyvenimą lengvesniu. Aiškiai matosi, kad kompanija savo moto laikosi ir kuria itin patogius naudoti bei taupiau energiją naudojančius oro kondicionierius. Naudodami pažangias technologijas ir įdiegę griežtą kokybės kontrolę, visus savo gaminius HTW į rinką pateikia tik įsitikinę, jog jie – aukščiausios kokybės.

Naudingi patarimai perkant oro kondicionierių

Turime net 5 patarimus, kurie bus naudingi, kai galvojate kaip pasirinkti oro kondicionierių ir į ką kreipti dėmesį.

 1. Ar jums reikia vieno, nedidelio, kad ir mobilaus įrenginio, ar būtinas pajėgus, ar net kompleksinis sprendimas? Pagal tai, kokio dydžio patalpoje jį naudosite bei kiek patalpų turi būti valdomas mikroklimatas, pasirenkamas mobilus, monoblokinis, sieninis, split arba multi-split sprendimas.
 2. Ieškokite įrenginio su kuo aukštesniu EER (energinio efektyvumo reitingas), SEER (sezoninis energinio efektyvumo reitingas) bei SCOP (dar vienas energinio efektyvumo parametras). Tai padės atskirti greičiausiai atsiperkančius ir jūsų finansams naudingiausius kondicionierius.
 3. Atkreipkite dėmesį į valdymą. Dauguma šiuolaikinių kondicionierių jau gali turėti ir išmanųjį valdymą. Tai yra didžiulis pliusas vertinant savo komfortą ir dėl jo neretai net verta daugiau investuoti. Nors ir įprasti valdymo pultai jau yra patogūs, išmanumas viską pakelia į dar aukštesnį lygį.
 4. Pasižiūrėkite, koks yra triukšmo lygis. Visada norisi, kad kondicionierius veiktų kuo tyliau. Oro kondicionieriai namams ir butams turėtų net veikdami kuo mažiau trikdyti rimtį. Lygindami kelis modelius pažiūrėkite, kurio triukšmo slėgis bus mažiausias bei jam teikite prioritetą.
 5. Oro valymas. Prie informacijos paprastai nurodoma, kokias sistemas įrenginys turi tam, kad galėtų gerinti oro kokybę. Elektrostatiniai, HEPA filtrai bei kitos technologijos iš oro pašalina taršą, nemalonius kvapus ar net virusus, prieš paleidžiant jį į patalpą.

Na ir be abejonės – pasitarę su Sanlėjos specialistais išsirinkite tinkamiausią kondicionieriaus modelį iš gausaus asortimento.

Kodėl verta pirkti oro kondicionierių?

Kondicionierių kainos daug ką verčia ilgai mąstyti bei net dvejoti dėl tokio pirkinio reikalingumo. Tačiau mes čia tam, kad pateiktume faktus, kodėl verta įsigyti tokį įrenginį jau dabar.

Pirma, jis suteiks neprilygstamą komfortą ar jį padidins, nes padės reguliuoti patalpų temperatūrą nuotolinio valdymo pagalba, skleisdamas vėsą arba šilumą pagal jūsų poreikius. Jis taip pat padės palaikyti optimalų drėgmės lygį, gerins patalpų oro kokybę, nes valys orą bei taip mažins pelėsio ar grybelio atsiradimo tikimybę. Be to, modernūs oro kondicionieriai turi aibę programuojamų funkcijų, tad juos lengva pritaikyti prie savo gyvenimo būdo.

Kaip prižiūrėti oro kondicionierių?

Tinkama priežiūra yra pakankamai individuali bei priklauso ir nuo įrenginio specifikos, ir net nuo montavimo sprendimų. Tačiau turime ir bendrų patarimų, kurie turėtų padėti prailginti eksploatavimo trukmę bei sumažinti netikėtų ar net tikėtinų problemų tikimybę.

Stenkitės kuo dažniau palaikyti optimalų, autonominį veikimą

Šiuolaikinės elektronikos pilnuose kondicionieriuose yra daug savireguliacijos bei sumanių valdymo sprendimų. Dėl to režimai auto bei eco gali būti patys „sveikiausi“ visiems mazgams ir įrangai, kuri patiria apkrovą. Jeigu pavyksta užprogramuoti pastovius nustatymus – taip pat gerai. Labiausiai įrangai kenkia staigios, intensyvios apkrovos, kurios mažina resursą, trumpina tarnavimo laiką.

Laiku atlikite aptarnavimą, keiskite filtrus

Filtrai kondicionieriuose dėvisi bei užsikemša. Kai tai nutinka, į patalpas gali patekti neišvalytas ar net užterštas oras. Gamintojo rekomenduojamu periodiškumu reikia pakeisti filtrą(-us). Užsikišus filtrui ir jo nekeičiant įrenginys dirba sunkiau, yra labiau apkraunamas.

Na, o savalaikis aptarnavimas padės išvengti netikėtų problemų bei apsaugos nuo dažniausiai pasitaikančių gedimų.

Prižiūrėkite ir išorinį bloką

Lauke esantį bloką prižiūrėkite ne mažiau nei viduje esančius išeigos taškus. Pasistenkite, kad išorės sistemų neužstotų šiukšlės, jos neapsineštų purvu arba nesusidarytų šerkšnas, ledas.

Ar sudėtingas oro kondicionierių montavimas?

Jeigu tema – montavimas, reikėtų individualiai įvertinti pasirinktos sistemos sudėtingumą ir reikalavimus.

Savarankiškai paprasta bus susimontuoti arba naudojimui paruošti mobilų oro kondicionierių. Atveskite jį į vietą, prijunkite prie energijos šaltinio, išveskite ortakį ir paleiskite į darbą. Tačiau įprastų oras-oras siurblių įrengimą geriausia patikėti profesionalams, nes jis – sudėtingas.

Nors suprantame, kad kondicionierių kainos yra nemažos, tačiau pigūs montavimo darbai arba pasidaryk pats projektas neretai net nepadeda sutaupyti, o priešingai, sukelia nuostolį. Tai gali sukelti komplikacijų ar net pavojų saugumui.

Oras – oras šilumos siurblių įrengimas apima elektros darbus, freono pildymą, dažnai – griovimo bei apdailos darbus, ortakių vedžiojimą, valcavimą ir ne tik. Tam reikia itin didelės techninės patirties ir žinių. Kreipęsi į profesionalius montuotojus gausite ramybę ir garantiją. Investicija į profesionalų įrengimą atsiperka.