Šilumos siurbliai oras vanduo

Rodoma 1–20 iš 39

Airwell, HTW bei Cooper & Hunter šilumos siurbliai oras – vanduo yra vienas ekonomiškiausių bei efektyviausių būdų šildyti namus, biurą ar komercines patalpas bei net paruošti karštą vandenį. Žemos arba aukštos temperatūros šilumos siurbliai oras – vanduo idealiai tiks ir naujos statybos, ir konversijos projektams. Modernius įrenginius net galite prijungti prie saulės elektrinės bei džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis.

Sanlėja jums gali pasiūlyti inverterinius, monoblokinius modelius, taip pat ir įrenginius su integruotais boileriais. Modernūs Cooper & Hunter, Airwell arba HTW įrenginiai efektyvūs išlieka net kai lauke spaudžia 25 laipsnių ar net didesnis šaltis. Be to, vidiniai šių šilumos siurblių blokai pritaikyti buičiai. Jie neskleidžia didelio triukšmo, o gamintojai taip pat stengiasi, kad įrenginys efektyviai išnaudotų užimamą plotą bei būtų kuo paprasčiau įrengiamas.

Susidomėjote? Kreipkitės skambindami telefonais +370 609 65484 ir +370 690 00002 arba rašydami elektroninius laiškus į info@sanleja.lt.

Šilumos siurblių oras – vanduo pranašumai

Pranašumų ir privalumų, kuriais pasižymi oras – vanduo šilumos siurbliai, galima rasti tikrai daug. Mes išskiriame 5, mūsų nuomone, pačius svarbiausius vartotojams.

Aukštas energinis efektyvumas

Dauguma modernių šilumos siurblių oras – vanduo turi itin aukštą efektyvumo įvertinimą. Pavyzdžiui:

  •   Vienas populiariausių C&H Monoblock EVIPOWER INVERTER R32 1F 8KW turi 4,3 COP (prie +6/7 oro lauke);
  •   Trifazis Airwell Wellea Monblock AW-WHPMA14-H93 turi 4,6 COP (prie +7 oro lauke);
  •   Dažnai perkamas HTW šilumos siurblys oras-vanduo ECO-THERMAL split HTW-V4WD2K turi net 5 COP šildant (prie +7 lauke) ar 4,8 EER vėsinant (prie +35 temperatūros lauke).

Tai reiškia, kad įrenginys iš 1 kW elektros energijos pagamins 4,3 – 5 kW šilumos ar 4,8 kW vėsos.

Universalumas

Šie šilumos siurbliai gali būti prijungiami prie radiatorinio arba grindinio šildymo. Taip pat verta paminėti, kad tam tikri šilumos siurbliai oras – vanduo turi ir integruotą arba šalia statomą vandens šildytuvą, tad kartu ruošiamas ir karštas vanduo.

Atsinaujinantis energijos šaltinis

Didesnę energijos dalį toks siurblys ima ne iš elektros, o iš atsinaujinančio šaltinio – oro, esančio aplink. Tai mažina jūsų namų ūkio priklausomybę nuo medienos arba dujų, jeigu keičiate malkinį arba dujinį katilą į oras – vanduo sistemą.

Mažesnės sąnaudos

Valstybės parama, galimybė jungti siurblį prie saulės elektrinės bei aukštas efektyvumas lemia tai, kad investicija gana greitai turėtų atsipirkti.

Didesnė laisvė jums

Nereikia kapoti, sandėliuoti malkų, vargti su pelenų valymu ar laukti dujinės sistemos įrengimo. Be to, naujausi oras – vanduo šilumos siurbliai naudingi ne tik rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį šildantis. Modernūs modeliai šiltuoju metų laiku vėsina – kondicionuoja.

Šilumos siurblių oras vanduo sistemos išlaikymas

Išlaikymo kaštai bei specifika skiriasi, priklausomai nuo jūsų naudojimo įpročių bei įsigyto įrenginio. Gamintojai gali pateikti skirtingas rekomendacijas, kurių reikia laikytis.

Išlaikymas bei priežiūra dažniausiai apima viso vidinio bei išorinio bloko priežiūrą, elektros sistemų patikrą, filtrų keitimą, oro srauto užtikrinimą bei sandarumo įvertinimą. Daugumai sistemų rekomenduojama kasmetinė kvalifikuotų specialistų vizitacija. Tik taip pagal garantiją arba rekomendacijas užtikrinamas optimalus veikimas.

Nors techninės priežiūros išlaidos gali skirtis, investicijos į reguliarią priežiūrą yra labai svarbios siekiant išsaugoti sistemos ilgaamžiškumą, padidinti energijos vartojimo efektyvumą ir išvengti brangiai kainuojančio remonto ar gedimų. Taip toliau sutaupysite, tačiau išvengsite netikėtų gedimų pačiu blogiausiu laiku.

Šilumos siurblių oras – vanduo sistemos funkcionavimo principas

Šilumos siurblys oras – vanduo, o tiksliau jo veikimo principas yra gana plačiai ištyrinėtas bei lyderiaujančių gamintojų nuolat tobulinamas ar kalibruojamas didžiausiai naudai gauti.

Įrenginio išorinis blokas ima šilumą iš oro lauke bei perneša ją ir perduoda vandeniui (šilumokaičiui), kuris cirkuliuoja vamzdynuose bei radiatoriuose. Šaltnešis (freonas), cirkuliuojantis įrenginio viduje esančiuose vamzdeliuose, sugeria šiluminę energiją iš paimto oro bei virsta garais. Tada kompresorius suspaudžia dujas, pakeldamas jų temperatūrą. Įkaitusios dujos patenka į kondensatorių, kur šiluma perteikiama šildymo sistemai ir/ar boileriui. Atidavęs šilumą freonas atvėsta, vėl virsta skysčiu ir toliau cirkuliuoja, kartodamas ciklą.

Kada yra rekomenduojama įsigyti šilumos siurblį oras vanduo?

Jeigu jums reikalingas naujas, efektyvus, mažiau taršus bei patogiai valdomas šildymo sprendimas namams, biurui ar net gamybos erdvei, tikrai gali būti verta pasvarstyti apie tai, kokią naudą atneštų HTW, Airwell arba Cooper & Hunter šilumos siurblys oras – vanduo iš Sanlėjos.

Jeigu statotės naujus namus, renovuojate bei atliekate apšiltinimą ir/ar įsirengiate saulės elektrinę, toks sprendimas apsimoka bene labiausiai. Aukštatemperatūriai ir žematemperatūriai šilumos siurbliai oras – vanduo suderinami su skirtingomis namų šildymo sistemomis bei padeda mažinti sąskaitas, jeigu šiuo metu naudojate mažiau efektyvius malkinius ir/ar dujinius katilus.

Ar šilumos siurbliai oras – vanduo turi sudėtingą priežiūrą?

Kadangi žodis sudėtinga gali būti suprantamas subjektyviai, reikia įvertinti faktus bei palyginti tokio sprendimo priežiūrą su kitų, dažniausiai pasitaikančių šildymo sprendimų – dujinių ar malkinių katilų.

Bet kokiu atveju, šilumos siurblys oras – vanduo yra lengviau prižiūrimas nei malkinis katilas. Turint pastarąjį reikia ne tik rūpintis malkomis, tačiau ir jų sandėliavimu, pakrovimu, kamino valymu bei pelenų valymu iš degimo kameros. Be to, degant malkoms neišvengiame dūmų, dėl kurių drabužiai įsigeria kvapu.

Dujinis katilas tiek priežiūros nereikalauja, tačiau jo įrengimas bei pajungimas – sudėtinga, specializuota užduotis. Be to, gedimai gali būti sunkiau tvarkomi, o degančios dujos niekada nebus pats saugiausias variantas.

Tuo tarpu šilumos siurbliui oras – vanduo reikia tik periodinės techniko priežiūros. Daug informacijos apie problemas jums pateiks valdymo pultas ar ekranas, parodydamas klaidą bei jos specifiką. Taip pat, jeigu siurblys išmanus, problemą identifikuos ir parodys programėlė telefone. Daugiau didelių rūpesčių neturėsite, nebent tik laukinio bloko nuvalymas nuo šiukšlių, sniego ir/ar vizuali patikra dėl atsipalaidavusių, pažeistų dalių.

Kokie yra pagrindiniai aspektai norint išsirinkti sau tinkamiausią šilumos siurblį oras – vanduo?

Galbūt geriausia būtų pasakyti, jog nėra nesvarbių ar nereikšmingų parametrų, kai darote tokią didelę investiciją. Viskas, pradedant matmenimis, baigiant valdymo tipu ar bloko spalva gali būti svarbu. Tačiau, jeigu reikėtų pažiūrėti į tai, kurie kriterijai daugiausiai aptariami ir daro didžiausią įtaką naudojimui, išskirtume 4:

  1. Šildymo galia – čia jau reikalinga skaičiuoklė pagal patalpų plotą ir erdvės tūrį bei sandarumą. Kuo didesnė erdvė, tuo daugiau energijos reikės, tačiau pirkti per didelį taip pat neapsimoka, nes turėsite daug neišnaudoto potencialo. Geriausia – pasitarti su Sanlėjos komanda.
  2. COP, SCOP ir EER efektyvumo koeficientai. Plėstis per daug nebūtina. Kuo efektyvumas didesnis, tuo geriau jums, tad tuo didesnį prioritetą teikite blokams su aukštesniais koeficientais.
  3. Triukšmo lygis – galbūt tai ne tiek svarbu, jeigu įrenginys statomas toli nuo buities, atskiroje, labai gerai izoliuotoje patalpoje. Tačiau 9 kartus iš 10 tikrai verta ieškoti kuo tylesnio agregato.
  4. Kaina – biudžetas yra labai individualus kriterijus. Mes padėsime rasti optimaliausią variantą pagal jūsų biudžetą bei pasiūlysime pirkti net išsimokėtinai.

Specialistų geriausiai įvertinti šilumos siurbliai oras vanduo

Galime išskirti tris populiariausius šilumos siurblius oras – vanduo, kurie savo kaina bei našumu džiugina vartotojus bei apie kuriuos sklinda labiausiai teigiami atsiliepimai.

  1. Airwell Wellea WT Split sistemos
  2. C&H Monblock EVIPOWER inverterinis
  3. HTW Eco-Thermal Split